УЕФА Евро 2024: Англия срещу Швейцария, предварителен преглед на четвъртфиналите, начален час
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-08-08 | 03:50:49

Кой: Англия срещу Швейцария Какво: Четвъртфинали на Евро 2024 Къде: Dusseldorf Arena в Дюселдорф, Германия Кога: 18:00 местно време (16:00 GMT) начало в събота, 6 юли Как да следвате: Al Jazeera ще има текстови коментари на живо, включително три часа натрупване на покритие.

Англия беше на секунди от срамна елиминация на Евро 2024 на осминафиналите срещу Словакия, преди удар отгоре на Джуд Белингам в добавеното време да доведе до продължения.

Капитанът Хари Кейн подпечата победата им за завръщане с 2-1 с глава, за да изпрати Англия напред, но въпреки драматичната победа отново бяха повдигнати въпроси относно слабото представяне на отбора и тактиката на мениджъра Гарет Саутгейт.

Англия пристигна в Германия като един от фаворитите благодарение на богато талантлив отбор, който включва най-добрия голмайстор на Бундеслигата Кейн, звездата на Реал Мадрид Белингам и Фил Фодън, който беше играч на годината в английската Висша лига миналия сезон.

Въпреки това, те са само една от многото предпочитани страни и перспективите им са намалели след лошото им представяне в турнира до момента.

Преди четвъртфиналите в събота, халфът Фил Фодън каза, че „съжалява“ за обстрелвания мениджър Саутгейт, добавяйки, че „играчите трябва да поемат част от вината“.

Швейцария се стреми да последва италианска работа с разстроена Англия

Въпреки бавното представяне в Германия, Англия е непобедена в последните си 11 мача от евротурнирите, като спечели седем, а за последен път вкуси загуба срещу Исландия през 2016 г. Но те имат 50 процента победа от шест предишни четвъртфинала, като загубиха два от последните три с дузпи, така те също бяха победени от италианците на финала на Евро 2022.

Швейцария от друга страна изглежда уверена и организирана – и те нокаутираха носителя Италия в последния кръг.

Швейцарците играят едва за втория си четвъртфинал в Евро, след като загубиха с дузпи от Испания през 2020 г., но – след мача си с Италия в последния кръг – изглеждат в настроение да направят още едно разочарование.

Въпреки че са спечелили само три от последните си 27 срещи с Англия – последната беше успех с 2-1 в Базел през 1981 г. – треньорът Мурат Якин вярва в отбора си.

„Играхме срещу Германия – бяхме добри. Играхме срещу Италия, също голям отбор, и защо не можем да победим Англия?“ - каза Якин. „Сега сме в добро настроение. Да видим, това е добро предизвикателство и моят отбор е готов за тази голяма битка срещу Англия.”

Победителят от този четвъртфинал ще се изправи срещу Холандия или Турция на полуфиналите в Дортмунд.